For FSMA members

Rūtos Lukoševičiūtės grožio paslaptys: mityba, vitaminai ir sporto klubas

liepos 4, 2014

Dainininkė, TV laidų ir renginių vedėja Rūta Lukoševičiūtė visad buvo graži ir aktyvi. Mokykloje ji tesvėrė 55 kg ir draugų buvo laikoma „per liesa“. Tačiau dabar, pagimdžiusi dukrelę, ėmė labai domėtis visaverte mityba ir rūpintis savo kūno linijomis. Todėl dabar, pamatę scenoje ar sutikę gatvėje kolegos Rūtos nebeatpažįsta ir sako: tu graži ir be „Photoshop‘o“.

„Mokykloje niekada nebuvau apkūni, nes buvau energinga, nuolat visur laksčiau, dalyvavau renginiuose. Juo labiau, kad tėvai (jie – išsilavinę žmonės)stengėsi maitinti labai sveikai. Mama gamindavo įvairų maistą: labai skaniai, bet tikrai nekaloringai. Pagrindinis principas – kad vaikai gautų visus vitaminus, kokių reikia“, – prisimena Rūta savo vaikystę Panevėžyje.

Kaune – kitas gyvenimas

Bet po to prasidėjo Rūtos asmeninis, savarankiškas gyvenimas Kaune. Ji įstojo į Lietuvos-Amerikos verslo kolegiją. Tuomet ir prasidėjo pokyčiai: aktyvi nutrūktgalvė tapo lėtesnė, truputėlį priaugo svorio.

„Kai mokiausi kolegijoje, negalvojau apie mitybą ir jos logiką, nes iki to laiko apie tai už mane pagalvodavo tėvai. Jau vėliau, atvažiavusi į Vilnių, pastebėjau, kad kūno masė pasikeitė. Dabar, žiūrėdama senas nuotraukas, sakau: va, čia periodas kai buvau storesnė. Buvau priaugusi kokius 6-7 kilogramus. Net tėvai duodavo pastabų,kai grįždavau į Panevėžį, bet mano jaunatviškas maksimalizmas tas pastabas versdavo praleisti pro ausis. Tėvai liepdavo save prisižiūrėti, o aš protestuodavau: man gerai, kaip yra“, – prisimena Rūta.

Ir, kai Rūtai jau man niekas nieko nebesakė, kai priėmė ją tokią, kokia tapo po gimdymo, jis susimąstė pati – reikia kažką daryti, kažką keisti:

„Kai praėjusią žiemą užlipau ant svarstyklių ir pamačiau, kad sveriu 72 kg (Rūtos ūgis 166 cm), pati sau pagalvojau: tokia stambi turbūt nebuvau niekada gyvenime. Žinoma, moterys prisitaiko aprangą ir niekas tų kelių kilogramų nepastebi. Bet šį kartą pati sau pasakiau: Rūta, ryžkis pokyčiams. Gal svorio priaugau ir dėl to, kad net trejus metus maitinau dukrytę, tad organizmas kaupė atsargas?“.

Įsiklausė į savo organizmą

Į gydytojus ar mitybos specialistus iš pradžių nesikreipė. Pati bandė nustatyti, kas jai netinka, įsiklausyti į savo organizmą.

„ Pavyzdžiui, man netiko bulvės, ypač virtos. Jei praryju, paskui tarsi stovi galugerklyje. Neina nei pirmyn, nei atgal. Jautiesi kaip koks prikimštas cepelinas. Taip atsisakiau bulvių, pradėjau mažinti batono su sviestuku ir uogene, nors labai mėgau“, – tokių priemonių ėmėsi Rūta, kol sulaukė vieno kolegos iš TV kvietimo dalyvauti sveikos gyvensenos šou.

Tiesa, iki to laiko ji jau pati, reguliuodama mitybos racioną, buvo numetusi 6 kg (nuo 72 iki 66 kg). O dabar jai specialią program dar sudarė ir mitybos specialistas, derindamas su sporto klubo treneriais.

„Na ką, galvoju, įveiksiu, reikia. Žinoma, net neįsivaizdavau, kas manęs laukia. Kiekvieną dieną sportuoti po 2-3 valandas buvo sunkiausia. Ypač, kai iki to laiko sportavai tik prie kompiuterio miklindama pirštus ir smegenis. Įdomu, kad taisyklingai maitintis pagal man sudarytą meniu buvo visai nesunku! „, – džiaugiasi Rūta.

Visavertė mityba pagerino savijautą, pridėjo jėgų

Rūtai mitybos specialistai sudarė meniu gramais ir patarė maistintis kas 2 val., po nedaug. Ir jokiu būdu nevalgyti likus 3 val. iki miego!

„Negalima taip daryti, kaip kai kurios merginos: po 18 val. nevalgo, o prieš vidurnaktį nebeatlaiko ir praveria šaldytuvo duris“, – sako nuolat gražėjanti ir lieknėjanti dainininkė.

Rūtos nuostabai, nebuvo taip, kad ji jaustųsi alkana. Nesinorėjo nei saldumynų, nei kitų patiekalų, kurių nebuvo mitybos specialistės sudarytame sąraše:

„Kita vertus, taip plušant sporto klube nieko blogo suvalgyti ir truputėlį šokolado, juk ir jis suteikia energijos. Tik labai svarbu proporcijos.“

Palaipsniui Rūta ėmė jaustis vis geriau. Po trijų mėnesių naujoviškos mitybos ir sporto, ji svėrė 57 kg. Tai – puikus rezultatas, ypač turint omeny, kad mokyklos metais svėrė 55 kg.

Šiuo metu Rūta sveria 60 kg – idealus svoris pagal visus kūno masės indekso skaičiavimus. „Esu neįdubusiais skruostais, apetitnai graži ir labai lengva“, – džiaugiasi Rūta.

Anksiau ir jos tėvai pastebėdavo: vos Rūta grįžta į Panevėžį, ją iškart ima traukti lova – tarsi būtų savaitę nemiegojusi. Žinoma, turėjo įtakos darbo ritmas, augantis vaikas. Bet energijos, pakeitus mitybą ir pradėjus sportuoti, atsirado daugiau!

„Energinga ir linksma esu dar ir dėl to, kad dabar nuolat sulaukiu komplimentų. Na, kad graži ir be „Photoshop‘o“ programos, – juokiasi Rūta. – Koks nors daugelį metų manęs nematęs žmogus sutinka ir stebisi, kaip atjaunėjau“.

Rūta netgi tapo kitų moterų, norinčių po gimdymo greičiau atgauti formas, konsultante. „Valios pastangų reikia ir užsispyrimo. Tikrai kiekvienas tai gali padaryti. Tik tiek, kad labai jau daug tų pagundų. Jei dirbate namuose, tai nuolat traukia šaldytuvas… Bet tuomet reikia susigalvoti smagesnių užsiėmimų, nei vien tik svajoti, kaip pilvą bet ko ir daug prikimšti. Kiekvienas skirtingai malšina stresą: vieni daug valgo, kiti mylisi ar svaiginasi. Man padėjo gyvenimo būdo pokyčiai. O jei tai nepadeda, reikia eiti pas psichologą“.

Papildai su česnaku

Rūta supranta, kad jos mityba nėra ir negali būti visavertė. Mitybos specialistas rekomendavo valgyti daug tuno, šaltųjų vandenų žuvų (jose daug polinesočiųjų rūgščių, teigiamai veikiančių širdį ir kraujagysles), bet Rūta nemėgsta nei tuno, nei lašišos…

„Nesu tas idealus pavyzdys žmogaus, kuris pavyzdingai vartoja vitaminus ar kitus papildus. Nes mane labai sunku įtikinti. Kol pati pabandau ir įsitikinu, manęs niekas neprivers. Esu Liūtas pagal zodiaką, todėl tokia savarankiška“, – atvirai dėsto savo pažiūras.

Tokiu būdu, ieškodama, Rūta atrado vienus multivitaminus, kurie labai tiko jos dukrytei Lėjai. Šiame multivitaminų komplekse yra vitamino D ir kitų būtinų mineralų.

„ Labai apsidžiaugiau: platus spektras vienoje tabletėje – labai patogu. Nežinau, ar dėl tų vitaminų ar dėl tikėjimo, kad papildai pagelbės ir sustiprins imunitetą, šiais metais Lėja, lankanti darželį, sirgo gerokai mažiau. Nes anksčiau viskas buvo kitaip: išeina į darželį, kelios dienos, ir viskas: tris savaites sėdėsime namuose. Juk darželis – tai visas virusų rinkinys.“, – dalijasi atradimais.

Tada Rūta pagalvojo: jei vieni šio gamintojo vitaminai veikia, tai gal ir kiti padės? Todėl šiai žiemai sau asmeniškai nusipirko kitų vitaminų, kurių sudėtyje yra česnako!

“ Juk šiaip paprastai česnako valgyti nesinori: esi viešas žmogus, negali skleisti kvapų. O vitaminas šiuo atveju buvo labai gera išeitis. Ir žinote, šiais metais (nors pavasaris buvo labai permainingas) tik neseniai, vasarą, susirgau pirmą kartą! Todėl, kai įpusės ruduo, vėl pradėsiu juos gerti, kad iki žiemos sustiprėčiau“, – dalijasi geros sveikatos patarimais.

Kitus papildus Rūta taip pat yra išbandžiusi, nes vitaminų (dažniausiai Omega 3 papildų) jai nuolat nuperka tėvai, rodydami rūpestį.

„Iki šiol nežinojau, kad Omega 3 mažina susirgimus kraujagyslių ir širdies ligomis. Ir kad šiuos papildus kardiologai rekomenduoja tiems žmonėms, kurie vartoja maistui mažais šiaurės vandenų žuvies. O širdis yra Liūtų (pagal Zodiaką) silpnoji vieta – ir tiesiogine, ir poetine prasme, – šypsosi sveikata ir gera nuotaika švytinti Rūta Lukoševičiūtė.

Back to previous page