For FSMA members

Omega-3 gali apsaugoti nuo apakimo senatvėje

spalio 8, 2009

Vartojant daug omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, maždaug trečdaliu gali sumažėti rizika, jog senatvėje išsivystys aklumas, rodo naujas JAV nacionalinio akių instituto atliktas tyrimas.

Atlikus su amžiumi susijusių akių ligų tyrimą, nustatyta omega-3 rūgščių vartojimo nauda apsisaugant nuo amžinės makulos degeneracijos (AMD), kuri yra svarbiausia aklumo priežastis vyresniems nei 50 metų žmonėms, praneša nutraingredients.com.

„Apie šiuos rezultatus apibendrintai galėtume pasakyti, kad jie gali vesti link nebrangių ir lengvai įgyvendinamų prevencinių priemonių prieš amžinės makulos degeneracijos progresavimą“, rašo tyrimo autoriai.

AMD yra senatvinė akių tinklainės geltonosios dėmės (makulos) liga dėl kurios netenkama centrinės, šviesai jautrios tinklainės dalies, o telieka tik periferinis regėjimas. Manoma, kad pasaulyje AMD serga 25-30 milijonų žmonių. Organizacijos „AMD Alliance International“ duomenimis, iki 2025 metų sergančiųjų AMD gali padaugėti tris kartus.

Jau ir anksčiau nustatyta, kad omega-3 gali apsaugoti nuo AMD išsivystymo. Naujajame tyrime dalyvavo 1837 žmonės, jie buvo stebimi 12 metų. Tyrimo rezultatus paskelbė „American Journal of Clinical Nutrition“.

Kiek anksčiau kita JAV mokslininkų grupė paskelbė nustačiusi, jog moterims vartojant vitaminus B6 ir B12 kartu su folio rūgštimi, gali sumažėti rizika susirgti AMD.

AMD yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl senyvi žmonės apanka. Geriausias žinomas šios ligos prevencijos būdas yra nerūkyti tabako.

Back to previous page