For FSMA members

VMI patvirtina, kad išbrauktieji MPP gali būti parduodami su lengvatiniu PVM tarifu

rugsėjo 17, 2008

Valstybinė mokesčių inspekcija patvirtino, kad medicininės paskirties produktai (MPP), nors ir išbraukti iš MPP sąrašo, gali būti parduodami su lengvatiniu 5 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifu, jei tokių maisto papildų tiekėjas turi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) pažymą apie prekės paskirtį.

VMI paaiškinimo paprašė Savigydos pramonės asociacija (SPA), kai nuo rugsėjo 1 dienos didelė grupė MPP buvo išbraukta iš MPP sąrašo, tačiau tais produktais VVKT leido prekiauti dar devynis mėnesius iki 2009 metų birželio 1 dienos.

Taisydama ankstesniųjų savo vadovų sprendimų klaidas, tokią išeitį pasiimti pažymas apie MPP paskirtį nurodė pati VVKT, tačiau kartu nurodė, kad ji nėra įgaliota aiškinti teisės aktus, todėl SPA kreipėsi į VMI.

„Esame patenkinti pastarojo meto bendradarbiavimu su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba. Tikimės, kad tokia geriausių sprendimų ieškojimo su valstybės institucijomis patirtis pravers, kai kitą savaitę įsitrauksime į Farmacijos įstatymo pataisų svarstymą,“ sako Savigydos pramonės asociacijos (SPA) vykdomasis direktorius Edvinas Butkus.

Sveikatos apsaugos ministerijos Seimui pristatytas Farmacijos įstatymo pataisų projektas be kita ko numato, kad  nuo 2009 metų pradžios medicininės paskirties produktų registracijos pažymėjimai neišduodami, o anksčiau išduotieji galios ne ilgiau kaip iki 2009 metų vidurio.

MPP grupė Lietuvoje buvo iki Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą, tačiau ji turi būti panaikinta kaip neatitinkanti ES teisinių normatyvų. Šių metų pradžioje šiai grupei buvo priskiriama daugiau kaip 400 medicininės paskirties produktų, kurių didžioji dauguma gali būti perkvalifikuoti į maisto papildus.

„Europos Komisija nori išgirsti, kad Lietuva panaikina medicininės paskirties  produktų grupę, tačiau jai ne itin rūpi, kokios trukmės bus pereinamasis laikotarpis. Pusės metų laikotarpis visiems medicininės paskirties produktams pasitraukti iš rinkos yra pernelyg trumpas,“ sako E. Butkus.

Back to previous page